Technológia

Naša karosáreň disponuje moderným univerzálnym rovnacím zariadením Car-O- Liner Speed s optickým meracím systémom. Na opravu preliačenín na karosériách používame spotovací aparát renomovanej francúzskej firmy Gys-Gyspot 39.02, na zváranie prístroj Gys T1 výhradne so zváracím drôtom CuSi3 v ochrannej atmosfére argón a bodovací prístroj Gyspot PTi-7S s výkonom až 14 500 A. Všetky zariadenia sú certifikované a schválené výrobcami karosérií.

p1070952

Karosáreň

S nástupom smernice PDD 2004/42/EC platnej od 1.1.2007 obmedzujúcej použitie lakovacích materiálov s vysokým obsahom prchavých látok (VOC) sa spoločnosť AUTOGAM s.r.o. rozhodla pre moderný lakovací systém STANDOX-STANDOHYD. V spolupráci s firmou Servind Slovakia s.r.o. tvoríme silný tím, ktorý vie ponúknuť zákazníkom presne to, čo potrebujú – profesionálne lakovanie so špičkovým materiálom Standox. Našim zákazníkom ponúkame viaceré lakovacie systémy :

 • Standohyd Basecoat
 • VOC Topcoat
 • Standofleet

Všetky lakovacie práce sa vykonávajú v lakovacom s sušiacom boxe Termomecanica. Jedná sa o modernú kabínu spĺňajúcu požiadavky na lakovanie vodou riediteľným systémom.

Kroky pre perfektný výsledok:

 1. Obrúsenie starého laku v zóne opravy
 2. Nanesenie antikoróznej ochrany
 3. Vyrovnanie drobných nerovností tmelom a potom plničom
 4. Zbrúsenie novej plochy pokiaľ nevznikne čistý a hladký povrch
 5. Z viac ako 23000 variant nájsť ten jediný správny farebný odtieň
 6. Vyčistenie miesta opravy
 7. Aplikácia základného laku (Basecoat)
 8. Nastriekanie čistého laku
 9. Vyleštenie opravenej zóny

Archív